9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

PDK braktisë Kuvendin e Prizrenit

Kuvendarët e PDK-së në Prizren e kanë lëshuar mbledhjen e Kuvendit.

Shefi I GP-së, Simir Krasniqi tha se kjo seancë është jashtë ligjore.

“Afati për buxhet ka përfunduar me 30 shtator dhe kjo seancë është jashtë ligjore”, tha ai.

Sipas tij, PDK nuk do të votojë buxhetin për vitin 2020.

Kuvendarët e PDK-së e kanë braktisë seancën e Kuvendit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Bukëpjekësi nga Hasi impresionon kroatët me çmimin e lirë të bukës

Bukëpjekësi shqiptar Lulëzim Qenaj ka vendosur t’i gëzojë qytetarët në Kroaci duke e ulur çmimin e bukës së bardhë në 60 centë, nga 1.60...

Qeveria në mbledhje elektronike, ndanë mjete për krizën energjetike

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen Elektronike në të cilën ka ndarë 7,278,747.59 € për zbatimin e masës 3.7 - Mbështetje...

Lajmet e Fundit