10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Arrestohen 28 persona brenda një dite në Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së diele ka arrestuar 28 persona.

Arrestimi i tyre ka ndodhur në tërë territorin e Kosovës, për shkak se të njëjtit kanë kryer vepra të ndryshme penale.

Prej tyre 21 janë dërguar në mbajtje, 2 në ndalim policor dhe 2 në vuajtje të dënimit. /Telegrafi/

Më Shumë

Rritet çmimi i makaronave, jogurtit dhe kafes, lirohet pak orizi

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar një raport sa i përket lëvizjeve të çmimeve të artikujve bazë në pesë ditët e fundit. Të...

Asamblistja e Listës ‘Guxo’ në Suharekë kalon në AAK

Asamblistja e Listës Guxo në Kuvendin e Komunës së Suharekës, Festa Kabashi ka vendosur që të kalojë në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK). Gjatë...

Lajmet e Fundit