10.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Arrestohen dy persona të dyshuar për grabitje në Prizren

Policia  ka arrestuar dy persona të dyshuar për një grabitje në Prizren

Ata  sw bashkë edhe me një person tjetër,  nën kërcënimin e thikës, javën e kalur  kanë  marrë një telefon dhe një kartëmonedhë prej 50€.

“Pas një pune hetimore policia ka arritur t’i identifikojë dhe t’i arrestojë dy personat e dyshuar,  të cilët gjatë intervistimit në prezencë të avokatëve mbrojtës kanë pranuar veprën”.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall një vend të lirë për mësimdhënës/e të gjuhës angleze

Lulzim Basha: Vuçiq është kokë e këmbë brenda skenarit të sulmit terrorist në Banjskë

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka komentuar sulmin terrorist në Kosovës javën e kaluar. Ai ka thënë se presidenti serb është kokë e këmbë brenda...

Kurti: Rektorit Statovci i kemi shumë borxh, lartësoi Universitetin

Sot bëhen 26 vite nga protesta më e madhe studentore e vitit 1997, e organizuar nga Unioni i Pavarur i Studentëve të Universitetit të...

Lajmet e Fundit