14.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Arrestohet një person në fshatin Atmaxhë të Prizrenit

arrestimi 2Është arrestuar një person në fshatin Atmaxhë të Prizrenit. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të Gjykatës Themelore.

 “Në bazë të urdhëresës se lëshuar nga Gjykata Themelore në Prizren është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar dhe i njëjti pas përfundimit të procedurave në gjykatë është liruar”, njofton Policia e Kosovës/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Erdogan falënderon Kosovën për ndihmën e dhënë gjatë tërmetit

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, i ka shkruar presidentes së Kosovës Vjosa Osmani. Erdogan përmes një letre e ka falënderuar Osmanin, për ndihmën e...

Paqartësi për qytetarët lidhur me pagesën e tatimit në pronë, Ministria e Financave nuk përgjigjet

Vendimi për vlerësimin e faturave të tatimit në pronë ka sjell paqartësi lidhur me pagesën e këtij detyrimi. Sipas Asociacionit të Komunave të Kosovës (AKK),...

Lajmet e Fundit