3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Arrestohet Radojiçiq

Organizatori u sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit, Milan Radojiçiq, është ndaluar për 48 orë nga autoritetet serbe.

Këtë e ka konfirmuar Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë, raporton Danas.

“Zyrtarët policorë dhe Policia e Krimeve ka bastisur në apartamentin e Milan Radojiçiq, i cili është ndaluar për 48 orë”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

5 ditët e javës do të jenë me mot të ndryshueshëm

Ditët e fundit të nëntorit, në Kosovë do të shoqërohen me mot të ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të hënën moti do të...

Ambasadori hungarez viziton komunën e Prizrenit, me Totajn bisedojnë për turizmin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur të premten në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Bela Bozsik, me bashkëpunëtorë, me të...

Lajmet e Fundit