22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Arrestohet ylli i NBA-s

Ylli i NBA, Iman Shumpert është arrestuar për posedim të substancave narkotike.

“TMZ” raporton se Shumpert është arrestuar në aeroportin e Dallasit, pasi policia e kapi atë më substanca narkotike. Përveç këtyre substancave, kampionit të vitit 2016 në NBA iu gjetën edhe karikator me 14 plumba 9mm, por armë nuk pati në çantën e tij.

Policia e ka dërguar lojtarin në mbajtje, pa ndonjë telashe. Sipas ligjit, nëse shpallet fajtor, Shumpert mund të vuajë deri në dy vite burgim dhe xhobë prej 10 mijë dollarëve.

32-vjeçari ishte nisur për në Los Angeles, por nuk arriti të kompletonte udhëtimin e tij. Shumpert aktualisht është pa skuadër. Në vitin 2020 ai luajti me fanellën e Brooklyn Nets.

Më Shumë

Vdes në QKUK shoferi i veturës që u aksidentua para një muaji në Zhur të Prizrenit

Të dielën, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka ndërruar jetë një person që ishte aksidentuar para një muaji në Zhur të Prizrenit, raporton...

Fofana kërkon transferimin te Chelsea

Qendërmbrojtësi i Leicester City,Wesley Fofana, po kërkon një lëvizje te Chelsea, sipas Mirror. Pavarësisht se humbi pjesën më të madhe të sezonit të kaluar me...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit