22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Moti sot dhe nesër

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i nxehtë me diell dhe vranësira.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-35 gradë Celsius.

‘Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s’, njofton IHMK,

Më Shumë

Përkujtohet shkrimtari disident, Kasëm Trebeshina

Shkrimtari, dramaturgu dhe poeti disident, Kasëm Trebeshina, përkujtohet sot në ditën e lindjes. Kasëm Trebeshina u lind në Berat më 8 gusht 1926. Filloi studimet...

Rrihet keq një person në Prizren

Një person  ështe sulmuar fizikisht nga tre të tjerë në Prizren. Rrahja ka ndodhur si pasojë e një mosmarrëveshjeje të momentit, ku tre të dyshuarit...

Lajmet e Fundit