31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Arrihet marrëveshja financiare për tunelin e rrugës Prizren – Tetovë

Zëvendësministri i Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka vizituar ministrin e Transportit dhe Lidhjeve në Maqedoninë e Veriut, Bekim Rexhepi.

Në mesin e disa temave, Durmishi ka njoftuar se kanë biseduar për projektin që ndërton rrugën Prizren – Tetovë.

“Pasiqë tashmë e kemi përzgjedhur variantin, ne u dakorduam për parimet themelore të marrëveshjes financiare për hartimin e projektit kryesor të tunelit në rrugën Prizren – Tetovë”, ka shkruar ai në Facebook.

Tutje ai ka thënë se ky projekt do të ndikojë në turizëm, zhvillim ekonomik dhe afrim mes dy qyteteve.

Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballw ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
Kliko videon 
RENELUAL TAHIRI

Më Shumë

Klubi i Çiklistëve “Pro Bike Prizren” apelon për kujdes të shtuar në trafikun rrugor

Klubi i Çiklistëve “Pro Bike Prizren” i ka bërë thirrje çiklistëve dhe ngasësve të automjeteve që të shtojnë kujdesin në rrugët e Prizrenit për...

Latifi krenohet me punimet e kryera në Rahovec, kritikohet nga Durguti (FOTO)

Kandidati për deputet nga radhët e LDK-së në Rahovec, Enis Durguti, ka kritikuar lavdërimin e kryetarit të kësaj komune, Smajl Latifi, lidhur me një...

Lajmet e Fundit