18.8 C
Prizren
E enjte, 28 Shtator, 2023

Ashton vjen të mërkurën në Prishtinë

Thaci-Ashton-Dacic5-22Përfaqësuesja e Lartë për politikë të jashtme e BE-së, Catherine Ashton do të udhëtojë të martën në Beograd, ku do të takohet me krerët e Serbisë, me të cilët do të bisedojë për përparimin e zbatimit të Marrëveshjes së Brukselit.

Një ditë më vonë Ashton do të vijë për vizitë edhe në Prishtinë.“E mirëpres vazhdimin e bisedimeve me liderët serbë dhe kosovarë, në mënyrë që të çojmë para dialogun dhe zbatimin e marrëveshjeve të arritura deri tash”, ka thënë Ashton,trasmeton Telegrafi

Në kabinetin e saj, të hënën, më 8 korrik do të mbahet raundi i 13-të i dialogut mes kryeministrave Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq.

Moti sot në ditën e parë të vjeshtës me temperatura deri në 32 gradë Celsius

Instituti hidrometeorologjik i kosovës ka njoftuar se sot në ditën e parë të vjeshtës parashihet mot me temperatura të larta. Sipas këtij instituti, temperaturat maksimalet...

PS shpall fitoren në Kukës, demokratët me humbje më të thellë se në zgjedhjet e 14 majit

Partia Socialiste ka shpallur zyrtarisht fitoren në Bashkinë e Kukësit, ku me vetëm katër kuti të mbetura për t’u numëruar, ndryshimi është prej mbi...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit