22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Daka: Do t’ia dalim në veri

ValdeteDaka-zgjedhjetKryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, është e vetëdijshme se nuk do ta kenë të lehtë organizimin dhe mbajtjen e zgjedhjeve në veri, por është shprehur e bindur se zgjedhjet lokale të 3 nëntorit do të rezultojnë me sukses.

Ajo ka thënë se qytetarët serbë në veri nuk kanë arsye të mos dalin në zgjedhje, pas është krijuar një klimë e mirë për arritjen e marrëveshjes në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e raporteve fqinjësore.

Daka ka thënë për Epoka e Re se brenda tre-katër ditëve do të arrihet marrëveshja me OSBE-në për ta ndihmuar procesin e zgjedhjeve enë veri.

Më Shumë

Deputeti ukrainas, me rezolutë në parlament, kërkon që Ukraina ta njohë Kosovën

Deputeti i Parlamentit të Ukrainës, Oleksiy Goncharenko, ka bërë të ditur se ka dorëzuar një rezolutë në parlamentin ukrainas, ku bëhet thirrje që Ukraina...

Plagoset nga një plumb qorr një grua në Prizren

Një grua është goditur nga një plumb qorr, derisa ishte afër një parkingu te tregu ‘Fatoni’ në Prizren, shkruan Gazeta Sinjali. Ngjarja ka ndodhur para...

Lajmet e Fundit