31.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Bali Muharremaj rizgjedhet kryetar i degës së AAK-së në Suharekë

Bali Muharremaj është rizgjedhur kryetar i degës së AAK-së në Suharekë.

Në Kuvendin zgjedhor të AAK-së në Suharekë, ka marrë pjesë edhe lideri Ramush Haradinaj.

“Vërtetë që Aleanca u bë lidere në Suharekë, por gjithashtu Aleanca e bëri Suharekën lidere në vend, sa i përket zhvillimit ekonomik dhe rritjes së mirëqenies qytetare”, ka thënë Haradinaj.

 

Ai ka uruar rizgjedhjen e Bali Muharremajt edhe për një mandat në krye të degës së AAK-së në Suharekë.

“Ai i dha një dinamikë të re ngritjes së cilësisë së jetës së qytetarëve dhe e vendosi këtë komunë në binarët e një zhvillimi të hovshëm”, ka deklaruar Haradinaj.

Më Shumë

Mendes në kërkim të zgjidhjes për Ronaldon

Ylli portugez Cristiano Ronaldo është vënë në situatë të sikletshme kohëve të fundit. Ai dëshiron të largohet nga klubi anglez Manchester United. Ndërsa disa skuadra...

Ku do të mbahet Eurovision 2023?

Eurovision Song Contest 2022 ishte një nga edicionet më emocionuese të Eurovizionit. Jo vetëm që Sam Ryder i dha fund rekordit të gjatë të...

Lajmet e Fundit