19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Banorët e Drenocit të Rahovecit nuk do të kenë më probleme me ujë të pijes

Janë në përfundim punimet në “Hapjen e pusit dhe insatlimi i pajisjeve përcjellëse për ujë të pijes në fshatin Drenoc”, projekt i cili financohet nga KRU “Gjakova” dhe Komuna e Rahovecit.

Pasi që në periudhat e thatësirave të mëdha, fshati Drenoc i Komunës së Rahovecit kishte vështirësi me furnizim me ujë, nga ky muaj e tutje ky problem nuk do të ekzistoj më për këtë fshat i cili numëron mbi 2000 banorë dhe mbi 270 konsumatorë.Vlera investive e projektit është: 16,927.10 €

Përfundimi i punimeve pritet te realizohet deri në fund të muajit Janar 2018.

.

Më Shumë

Rasti “Burdushi”, eksperti financiar thotë që të hyrat nga “Western Unionin” nuk ishin në raportin final të ATK-së

Eksperti financiar, Ramadan Ferizi, ka thënë se raporti final i departamentit të hetimeve tatimore të Administratës Tatimore të Kosovës (ATK),  ka përfshirë të hyrat...

Një emër që askush nuk e priste, mos ndoshta Ardit Gjebrea zbuloi moderatoren e “Kënga Magjike”

Producenti i njohur, Ardit Gjebrea ka publikuar një foto me moderatoren Luana Vjollca në profilin e tij në Instagram. Kjo ka bërë që të...

Lajmet e Fundit