20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Barcelona kërkon përsëri ulje pagash

Problemi me kufirin e pagave te Barcelona nuk ka kaluar ende. Sipas mediave spanjolle katalanasit po kërkojnë përsëri të ulin pagat e lojtarëve.

Klubi po kërkon të forcohet në merkato. Por, kreu i La Liga-s, Javier Tebas, ia bëri të qarte klubit se në situatën aktuale të borxheve dhe pagave, nuk mund të afrojnë një lojtar të madh. Sidomos kur bëhet fjalë për Robert Lewandowski-n.

Ndaj dhe Barcelona po synon uljen e pagave. Një veprim i tillë do të çonte në shlyerjen e 590 milionë eurove borxh.

Për të fituar më shumë para, Barcelona gjithashtu po synon të shesë te La Liga rreth 25% të të drejtave televizive.

Mediat spanjolle gjithashtu raportojnë se katalanasit po shpresojnë në tërheqjen nga futbolli të Gerard Pique-s. Për dy vitet e ardhshme ai thuhet se do i kushtoj klubit 80 milionë euro.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Prizren, 676 raste aktive me COVID

Prishtina vazhdon të jetë komuna me numrin më të lartë të rasteve aktive me COVID, ndërsa aktualisht në të gjithë vendin në total numri...

24 vjet e 10 muaj burgim për Sylejman Ahmetin që vrau shokun për 20 euro borxh

Sylejman Ahmeti është shpallur fajtor për vrasjen e Shaip Krasniqit. Trupi gjykues në Gjykatën Themelore në Prizren, ka shpallur të hënën aktgjykimin dhe ka dënuar...

Lajmet e Fundit