20.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Bastisje në Rahovec, gjendet marihuanë në oborrin e një personi

Hetuesit e Gjakovës dhe disa patrulla policore në Rahovec kanë bastisur disa objekte në rrugën “Kuvendi i Lezhës”, me ç’rast rreth orës 10:00 ka arrestuar një person.

Gazeta Sinjali merr vesh nga burime brenda Prokurorisë se në oborrin e tij Policia ka gjetur dhe konfiskuar një tas alumini i mbushur me substancë narkotike të llojit marihuanë.

Substanda prej 60 gramësh është konfiskuar nga Policia në cilësi të provës materiale.

Personi i arrestuar është shoqëruar në stacionin policor të Gjakovës për intervistim.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori kujdestar, i cili ka lëshuar vendimin për ndalimin e të dyshuarit për 48 orë. 

Më Shumë

Garë e nxehtë për nënshkrimin e yllit të Bayer Leverkusen

Gara për nënshkrimin e Florian Wirtz të Bayer Leverkusenit po nxehet me Barcelonën, Real Madridin dhe Liverpoolin që e kërkojnë mesfushorin, sipas Fabrizio Romano. 19-vjeçari...

Sot fillon rrugëtimi i Kosovës për Euro 2024

Sot (e shtunë) fillon rrugëtimi kualifikues i Përfaqësueses së Kosovës për Kampionatin Evropian që zhvillohet në vitin 2024 në Gjermani. Dardanët do të përballen me...

Lajmet e Fundit