11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Befasia e këndshme, pjesëtari ukrainas i rojeve kufitare viziton familjen – nuk mungojnë lotët e gëzimit

Që nga fillimi i luftës në Ukrainë, shumica e burrave dhe grave që iu përgjigjën ftesës për ta mbrojtur vendin, nuk kanë patur rastin të takojnë më të dashurit e tyre apo të kenë ndonjë informacion nëse janë gjallë dhe në ndonjë rajon më të sigurt.

Disa thonë se telefoni u mbetet mjeti i vetëm për të mbajtur kontakte, e të tjerët pretendojnë se vazhdimisht brengosen nëse do të dëgjohen sërish – për faktin se ushtria ruse vazhdimisht godet ndërtesat kolektive, transmeton Telegrafi.

Megjithatë një pjesëtarë që është pjesë e rojeve kufitare, kishte arritur të gjej disa minuta që t’i bëjë një befasi të këndshme familjes së tij.

Ai u shfaq pa ndonjë paralajmërim para derës së apartamentit ku jetojnë gruaja dhe fëmijët e tij. Ushtari i identifikuar si Ken, mbante në duar lule për gruan dhe disa lodra për fëmijët.

Ky moment emocionues është realizuar me kamerë amatore, ku nuk mungonin lotët e gëzimit kur ky pjesëtar i rojeve kufitare u shfaq para derës së apartamentit. /Telegrafi/

Më Shumë

Kosova vazhdon importin e mallrave me vendet që nuk e kanë njohur Kosovën

Kosova vazhdon të importojë produkte nga vendet e ndryshme, pavarësisht raporteve të saj ekonomike, politike dhe diplomatike me ato shtete. Të dhënat e fundit të...

24 vjetori i fillimit të bombardimeve të NATO-s ndaj Serbisë

Sot shënohet 24-vjetori i fillimit të sulmeve të NATO-s ndaj caqeve ushtarake policore serbe. 24 vjet më parë NATO ndërhyri për të ndaluar gjenocidin...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit