2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Begaj:Malisheva është qeverisur nga shoferët e automjeteve

RagipBegaj-IQPMIniciativa Qytetare Për Malishevë (IQPM),  ka shpalosur  programin qeverisës para qytetarëve të Bellanicës. Kandidati   i IQPM-së, Ragip Begaj tha se pakënaqësit e qytetarëve kanë arritur kulmin në Malishevë. ”Komuna e Malishevës është qeverisur nga shoferët e   individët e caktuar  e jo nga të zgjedhurit e popullit”, tha Begaj.

Sipas tij, njerëzit që kanë qeverisur Komunën e Malishevës nuk kanë pasur kurrfarë lidhje zyrtare dhe institucionale. “Iniciativa Qyetare po përkrahët fuqimisht nga të gjithë qytetaret e Malishevës,  sepse është burimi i pakënaqësisë së tyre”, tha Begaj.

Ai tha se  pushteti aktual ka filluar të merret me shtresën sociale, duke ia kushëzuar vazhdimin e asistencës siciale me votë.
Qytetarët  Bellanicës, ndërkaq në mënyrë masive kanë  shprehur zhgënjimin e thellë të tyre në qeverisejn aktuale lokale dhe mosbesim për udhëheqësit e saj. Edhe në këtë takim, ka marrë pjesë deputeti i Parlamentit të Kosovës, Fatmir Limaj.IQPM –ja iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të zhvillojnë një fushatë të qetë , demokratike dhe  civilizuese./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Totaj: Prizreni njihet për tolerancë fetare

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj ishte sot pjesë e tryezës së rrumbullakët për rritjen e bashkëpunimit ndërmjet Komunës së Prizrenit dhe përfaqësuesve të bashkësive...

Kurti: Pas sulmit terrorist, prioriteti i Kosovës është siguria

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës që i ka bërë Komunës së Gjilanit, ka folur edhe për çështjen e dialogut. Shefi i...

Lajmet e Fundit