17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Behlul Beqaj: Nëse krijohet një parti anti-Drenicë, ajo do të arrijë të futet në Parlament

behlul-beqajAnalisti Behlul Beqaj beson se në zgjedhjet e sivjetshme parlamentare nuk do të votohet për programin politik, por do të jetë një votë pro ose kundër qeverisjes së gjashtë vjetëve të fundit.
Qeverisja aktuale, sipas tij, identifikohet shumë me Drenicën, sikur Gjakova gjatë Krahinës Socialiste Autonome të Kosovës.

“Unë i thash edhe një shoqes time në politikë; poqëse sivjet do të krijohej një parti ant-Drenicë, ajo parti do të arrijë të futet në Parlament”, ka thënë Beqaj në emisionin InfoMagazine të Klan Kosovës.

“Është shumë keq që është krijuar ky perceptim”, ka shtuar ai.

Më Shumë

Plagoset me armë zjarri një person në Nashec të Prizrenit

Një person është plagosur me armë zjarri në mbrëmjen e së premtes në fshatin Nashec të Prizrenit. Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhnësi i...

“Isha duke u dhënë ndihmën e parë dhe më ra granata në trup” – Nait Hasani rrëfen si u plagos

Janë bërë 25 vjet nga masakra e burgut të Dubravës. Në këtë masakër forcat paramilitare serbe kanë vrarë 160 të burgosur shqiptarë dhe kanë...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit