36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Besnik Krasniqi zgjedhet kryetar i AAK-së në Prizren

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka zgjedhur sot, Besnik Krasniqin kryetar të Degës në Prizren.

Në Kuvendin e IX zgjedhor, në raundin e dytë nga 182 vota të delegatëve, Krasniqi mori 96 sosh.

Për të parin e AAK-së në Prizren, në garë ishin: Arton Muçaj, Besnik Krasniqi dhe Bajram Kastrati.

Në raundin e parë nga 219 vota të delegatëve, Arton Muçaj, mori 64 vota, Bajram Kastrati, 73 vota, ndërsa Besnik Krasniqi, 81 vota.

Me këtë rezultat garën vazhduan, Besnik Krasniqi dhe Bajram Kastrati. Në rundin e dytë Krasniqi mori 96, ndersa Kastrati 86 vota të delegatëve.

Në këtë kuvend ishin të pranishëm, Ramush Haradinaj, Blerim Kuqi, Bali Muharremaj dhe Smail Latifi.

Kujtojmë se kryetar i deritanishëm ishte, Lulzim Kabashi. /tvprizreni.net/

Më Shumë

Parashikimi i motit në Kosovë – IMHK apelon për kujdes ndaj kontaktit direkt me rrezet e diellit në orët e mesditës

Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë e krijuar meteorologjike do të...

Stuhi shiu e erë, parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Përgjatë fundjavës parashihet të ketë të reshura shiu, ditën e shtunë në formë rrebeshesh me bubullima, derisa ditën e diel reshjet do të jenë...

Lajmet e Fundit