8.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Bie nga një lartësi 3 metra, punëtori nga Prizreni pëson lëndime dhe dërgohet në QKUK

Një person nga fshati Malësi e Re në Prizren ka pësuar lëndime pasi që i njëjti gjatë punimeve në një objekt ndërtimor ka rënë nga shkallët prej një lartësie rreth 2-3 metra.

Policia bënë të ditur se viktima ka pranuar trajtim mjekësor në Spitalin Rajonal Prizren.

Në vendin e ngjarjes janë dal njësitë policore si dhe inspektori i punës.

Pas tretmanit mjekësor viktima është dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm mjekësor.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

Lajmet e Fundit