3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Shaqiri shënon golin e parë me Chicago Fire në MLS

Xherdan Shaqiri ka shënuar golin e tij të parë në ligën amerikane, MLS me skuadrën e tij të re, Chicago Fire.

Sulmuesi me origjinë shqiptare shënoi golin e dytë për Chicago-n në fitoren 3-1 ndaj Sporting Kansas City.

Shaqiri shënoi në minutën e 50-të, i cili u tregua i saktë nga penalltia duke e lënë të shtangur portierin.

30-vjeçari është shndërruar menjëherë në një nga lojtarët kryesorë të Chicago Fire dhe në katër ndeshjet e tyre, ndeshjet prej kur është bërë pjesë e skuadrës, ai ka luajtur gjithë kohës, ku ka dhënë edhe dy asistime.

Kujtojmë se Shaqiri u transferua në MLS këtë merkato dimërore nga Lyon-i për te Chicago Fire, ku duket se po kalon mjaft mire.

Chicago synon të radhiten të parët në Konferencën Lindore, dhe duket se do ta arrijnë këtë objektiv, pasi sezonin e ka nisur mbarë me dy barazime dhe dy fitore që e mbajnë skuadrën në vendin e dytë.

Chicago janë vetëm dy pikë larg pozitës së parë, Philadelphia, por për të arritur objektivin, të gjithë i kanë sytë nga Xherdan Shaqiri.

 

/Albanianpost.com

Më Shumë

Del në diskutim publik projektplani i punës së kryetarit të Prizrenit për vitin 2023

Në sallën e mbledhjeve të Kuvendit Komunal të Prizrenit është mbajtur konsultim publik me qytetarë për projektplanin e punës së kryetarit të Komunës së...

Marsela Çibukaj, fituese e festivalit ‘Kënga Magjike’

Fituese e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike”  është Marsela Çibukaj. Ajo ka arritur të mbledhë në total 449 pikë. Këngëtarja garoi me...

Lajmet e Fundit