22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Bosi i Dukagjinit

Ramush Haradinaj 1“Klani Haradinaj” përshkruhet nga NATO-ja si prej më të fuqishmëve në Kosovë.

Ramush Haradinaj pos që cilësohet si një lider karizmatik dhe një luftëtar i zoti, ai cilësohet si një njeri i ashpër dhe i lidhur fort me krimin.

“Ndryshe nga Thaçi, Haradinaj ishte i njohur si një luftëtar i pashoq dhe njihej si hero i luftës dhe komandant i UÇK-së në Zonën Operative të Dukagjinit”, shkruan në dosjen e dokumentave të NATO’s të publikuara në Koha Ditore.

Pretendohet se kishte lidhje biznesi të paligjshëm me Ekrem Llukën dhe Naser Kelmendin.

Më Shumë

Sot shënohet Dita e Çlirimit të Prizrenit

Me aktivitete të ndryshme do të shënohet sot Dita e Çlirimit të Prizrenit. Data: 12.06.2024 Programi i aktiviteteve: Ora 09:00: Seanca Solemne e Kuvendit të Prizrenit ...

Luizi poston një foto më të bijën në krah, i bën dedikim të veçantë

Fituesi i Big Brother Vip Albani, Luiz Ejlli, ka postuar një foto të ëmbël më të bijën në krah. Ai përkrah fotos shkroi, “Nëse vetëm...

Lajmet e Fundit