30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Mbahet Kuvendi i Jashtëzakonshëm i AGPK-së

AGPK-logoKuvendi i jashtëzakonshëm i Asociacionit të Gazetarëve Profesionistë të Kosovës (AGPK), do të mbahet sot, ku pritet të zgjidhen organet e reja të kësaj organizate, si dhe të propozohen ndryshime statutare, pas problemeve të krijuara dhe paralizimit të punës së asociacionit, si rrjedhojë e dorëheqjes së Bordit dhe të kryetares së AGPK-së.
Kuvendi i Jashtëzakonshëm i AGPK-së mbahet pas mbledhjes së 325 nënshkrimeve nga Këshilli Inicues i përbërë nga gazetarë të mediave të ndryshme të Kosovës.

Kështu ka njoftuar Këshilli iniciues për organizimin e këtij Kuvendi, i cili nëpërmjet një njoftimi për medie ka ftuar gazetarët e të gjitha mediave të shkruara dhe elektronike që sot prej orës 10:00 t’i përgjigjen ftesës për pjesëmarrje në Kuvend të jashtëzakonshëm të AGPK-së.

Më Shumë

Përurohet Kalaja e UÇK-së në Vërri të Prizrenit

Në Vërri, përkatësisht në Leskovec të Prizrenit sot është bërë përurimi i Kalasë së UÇK-së. Në këtë manifestim po merr pjesë gjeneral Kudusi Lame, ish...

Eurosport Italia për Shqipërinë: Skuadër ambicioze, kujdes nga Broja

'Eurosport Italia’ të martën vjen më një shkrim të gjatë për Kombëtaren shqiptare në prag të duelit me Italinë. Shqipëria dhe Italia do të ndeshen...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit