2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Buja: Më 1 tetor edhe tri universitete

Ram Buja ne punim shkencorMë 1 tetor nisin punën tri universitetet publike, në Mitrovicë, Gjilan dhe Gjakovë.

“Hapja e këtyre universiteteve po i bënë të ndihen mirë edhe qytetarët e atyre komunave, por edhe të vendeve tjera përreth. Jam i sigurt se në Universitetin e Gjilanit do të kemi studentë edhe nga Lugina e Preshevës”, ka thënë për Epoka e Re ministri i Arsimit, Ramë Buja.

“Hapja e këtyre universiteteve publike e ka edhe një të mirë: fut konkurrencë. Me një fjalë, do t’i fusim në garë se cili po arrin suksese më të mira”.

Më Shumë

Raporti i FIFA-s: Transferimet në Shqipëri dhe Kosovë të ‘vakta’ dhe me shumë pikëpyetje

FIFA ka publikuar raportin më të fundit të saj të emëruar “Raporti i Transferimeve Globale”. Një publikim i përvitshëm i cili jep me detaje...

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet se vodhi tavolina

Policia ka arrestuar në mbrëmjen e të mërkurës një person në Prizren, nën dyshimin për vjedhje të tavolinave. Tavolinat ishin gjetur në veturën, të cilën...

Lajmet e Fundit