8.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Caritas Kosova dhe Komuna e Malishevës do të vazhdojnë mbështetjen në shëndetësi

1150Komuna e Malishevës dhe Caritas Kosova, do të vazhdojnë bashkëpunimin në fushën e shëndetësisë në Malishevë, në vazhdimin e projektit për përkujdesjen shëndetësore shtëpiake.

Kështu janë pajtuar sot Kryetari i Malishevës, Ragip Begaj dhe zyrtari i Caritas Kosova, Pal Baftijaj, në takimin e mbajtur sot në zyrën e Kryetarit të Komunës.

Kryetari Begaj, me këtë rast, ka falënderuar Caritas Kosova, për bashkëpunimin e mirë dhe për ndihmën e dhënë në projektin për përkujdesjen shëndetësore shtëpiake, si dhe u shpreh i gatshëm në vazhdimin e këtij projekti të përbashkët edhe në këtë vit.

Begaj e Baftijaj përveç se janë dakorduar për vazhdimin e këtij projekti dhe janë shqyrtuar mundësitë për bashkëpunim edhe në fusha tjera./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Në Hagë anulohet seanca e sotme ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, dje ka vazhduar seancës gjyqësore në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe...

Totaj ka marrë pjesë në një ceremoni ku janë nënshkruar kontratat për 12 praktikantë në fushat e Dizajnit Grafik dhe Programimit

Kryetari Shaqir Totaj ka marrë pjesë sot në ceremoninën e nënshkrimit të kontratave për 12 praktikantë, të cilët do të punojnë në fushat e...

Lajmet e Fundit