14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Në UPZ, nesër organizohen zgjedhjet për Parlamentin Studentor

UPZNë Univerzitetin “Ukshin Hoti” në Prizren, nesër do të mbahen zgjedhjet për Parlamentin Studentor dhe Këshilla të Studentëve.

Sekretari i Përgjithshëm i UPZ-së, Adem Sallauka, njëherësh kryetari i Komisionit Qendror Zgjedhor,fton të gjithë studentët që të dalin në numër sa më të madh në këto zgjedhje.
“Kto zgjedhje janë të parat në këtë Universitet .Nga këto zgjedhje do të dalin përfaqësuesit e studentëve që do përfaqësojnë studentët e UPZ-së në nivel të Universitetit dhe në nivel të njësive akademike 2014-2016”.

“Pjesëmarrja e studentëve në zgjedhje është jashtëzakonisht e rëndësishme pasi që përmes këtij procesi ata bëhen pjesë e vendimmarrjes në Universitetin e Prizrenit”.
“Të gjithë studentët e rregullt dhe më korrespodencë kanë të drejtë të votojnë, duke pasur me vete në ditën e votimit Indeksin ose ID”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vërmicë, parandalohet kontrabanda me ushqime të detit

Në pikëkalimin kufitar të Vërmicës është parandaluar një rast i kontrabandimit të produkteve ushqimore. Dogana ka njoftuar se pas ndalimit dhe kontrollit të një automjeti...

Një dekadë nga themelimi i partisë Nisma Socialdemokrate

Pikërisht para një dekade është themeluar partia Nisma Socialdemokrate. Me rastin e ditëlindjes së 10-të të kësaj partie, sot do të mbahet një aktivitet në...

Lajmet e Fundit