0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

‘Coldplay’ lansojnë klipin ‘Sky Full of Stars’ (Video)

ColdplayGrupi britanik i zhanrit rock/alternativ, “Coldplay”, ka lansuar në faqen YouTube videoklipin më të ri të këngës “Sky Full of Stars”, që është pjesë e albumit më të ri “Ghost Stories”, të lansuar gjatë muajit maj.

Me një grumbull trëndafilash të varur në kitarë dhe me bateri të varura në shpinë, lideri i bendit, Chris Martin, duket tejet i lumtur, duke bërë paradë në rrugën “King Street” në Newtown, Sydney të Australisë.

Natyra harmonike e këngës është në përputhshmëri me videon gazmore, ku anëtarët e “Coldplay” lëvizin nëpër qytet duke performuar me një turmë njerëzish, të cilët e shndërrojnë një rrugë periferike në një festë të vërtetë.

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit, aty ku u vranë 21 ushtarë të UÇK-së

Sot bëhen 24 vjet nga masakra në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk...

59 aksidente për 24 orë

59 aksidente kanë ndodhur gjatë ditës së fundit në Kosovë. 26 aksidente ishin me të lënduar, ndërkaq 33 përfunduan me dëme materiale, ka njoftuar Policia...

Lepuri me doreza

Lajmet e Fundit