0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Nxënësit lakmojnë Gjimnazin dhe Mjekësinë

Gjimnazi Gjon BuzukuDrejtori i Drejtorisë së Arsimit në Prizren, Nexhat Çoçaj, ka treguar se edhe këtë vit interesimi më i madh i nxënësve për t’u regjistruar mbetet Gjimnazi dhe Shkolla e Mjekësisë.

Ai tha se Drejtoria e Arsimit ka zgjatur afatin e paraqitjes së nxënësve në afatin e parë për regjistrim në Shkollën e Kompetencës dhe në atë të Agrobiznesit.

“Veçantia e shkollës së Kompetenmcës është se praktika do të zhvillohet në Gjermani, ndërsa do të jetë e mbikqyrur nga donatori”.
Diplomat e kësaj shkolle,sipas tij, do të njihen edhe jashtë Kosovës.

Shkolla e Kompetencës dhe ajo profesionale e Agrobiznesit ofrojnë drejtime të reja në komunën e Prizrenit, dhe do të nxjerrin kuadro që i duhen ekonomisë në përgjithsi dhe bujqësisë në veçanti. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Giroud: Dua ta përfundoj karrierën në Milan

Futbollisti francez, Olivier Giroud, ka thënë se dëshiron ta vazhdojë kontratën me Milan-in edhe për një sezon dhe ta mbyllë karrierën me kuqezinjtë. Në një...

Vdekjet nga shurupet e kollës, OBSH: Masa të menjëhershme për mbrojtjen e fëmijëve

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë thirrje për “veprim të menjëhershëm dhe të koordinuar” për të mbrojtur fëmijët nga ilaçet e kontaminuara, pas vdekjeve...

Lajmet e Fundit