7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Daka: KQZ s’merret me zgjedhjet e Serbisë

ValdeteDaka-zgjedhjetZgjedhjet e përgjithshme serbe të dielën e ardhshme, përkatësisht më 16 mars, do të organizohen edhe në territorin e Kosovës. Kështu ka deklaruar zëvendëskryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, duke shtuar se për organizimin e tyre do të kujdeset OSBE-ja.

Në anën tjetër, zyrtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë, kanë deklaruar se nuk do të involvohen në procesin e organizimit të zgjedhjeve të Serbisë.

“Në këto zgjedhje është e involvuar vetëm OSBE-ja. KQZ-ja s’ka qenë dhe nuk do të jetë kurrë e involvuar në to”, ka thënë për “Zërin”, Valdete Daka, kryetare e KQZ-së.

Më Shumë

Inspektorati i Tregut me aksion në Prishtinë, Prizren dhe Gjakovë – konfiskohen 800 produkte dhe mbyllen 3 lokale

Inspektoratit Qendror i Mbikëqyrjes së Tregut ka zhvilluar sot një aksion të përbashkët me Doganën dhe Policinë e Kosovës në tri regjione (Prishtinë, Prizren...

Sot varroset ish-kryetari i Rahovecit, Qazim Qeska

Komuna e Rahovecit ka njoftuar se sot do të varroset ish-kryetari Qazim Qeska. Në faqen zyrtare në Facebook, komuna ka bërë të ditur se në...

Lajmet e Fundit