22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Deputetja e PDK-së kalon në Vetëvendosje

Adelina Grainca e cila është zgjedhur deputete si kandidate në listën e PDK-së, ka kaluar në Lëvizjen Vetëvendosje, merr vesh Gazeta Express.

Kryeministri dhe kryretari i LVV-së, Albin Kurti, e ka marrë me vete në seancë deputetën më të re në moshë, e cila nga tash do të jetë në Grupin Parlamentar të LVV-së.

Ajo po ashtu ka marrë pjesë edhe në votimin për Presidentin.

 

Më Shumë

Kampioni ukrainas i boksit vritet nga rusët pranë Bakhmut

Një kampion ukrainas i boksit është vrarë duke luftuar me rusët në vijën e frontit. Oleksandr Onyshchenko, i cili ishte në ekipin kombëtar të vendit,...

Djali raporton në policinë e Prizrenit se i është zhdukur baba

Një person është zhdukur në fshatin Lubiqevë të Prizrenit. Rasin në polici e ka raportuar djeli i të zhdukurit. Fsh. Lubiqevë, Prizren 26.05.2026-13:30. Me 27.05.2023 një...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit