1.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Detaje të reja për aksidentin në Kojush të Hasit

Gjashtë persona janë lënduar në një aksident trafiku në Prizren.

Policia njoftoi se rasti ka ndodhur të dielën në fshatin Kojushë, ku dy vetura u aksidentuan, e pos dëmeve materiale, mbetën të lënduar katër gra e dy burra.

Të lënduarit kanë pranuar trajtim mjekësor.

“Raportohet për një aksident trafiku mes dy automjeteve civile me targa vendore, me drejtues meshkuj kosovarë. Përveç dëmeve materiale, lëndime trupore kanë pësuar gjashtë persona, katër femra dhe dy meshkuj kosovarë, të cilët kanë pranuar tretman mjekësor”, thuhet në njoftimin policor.

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

Kurti: Në pranverë pritet të arrihet marrëveshja Kosovë – Serbi

Marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, që të kujton atë mes dy Gjermanive pas Luftës së Dytë Botërore, do të duhej të mundësojë integrimin e...

Ti nuk e di se ç’është dashuria

Poezi nga: Raymond Carver Përktheu: Fadil Bajraj (një mbrëmje me Charles Bukowskin) Ti nuk e di se ç’është dashuria tha Bukowski Jam 51 vjeç shikomë Jam i dashuruar në...

Lajmet e Fundit