17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Ndalohet shtetasi i Shqipërisë në Vërmicë, kishte 1.3 ton ushqim për shpezë pa dokumentacion

Policia e Kosovës ka ndaluar një automjet me targa të Shqipërisë në pikën kufitare në Vërmicë, ndërsa në të janë gjetur 1.3 ton ushqim për shpezë pa dokumentacion përkatës.

Siç ka njoftuar Policia, shoferi i automjetit, shtetas i Shqipërisë, është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa automjeti dhe malli janë sekuestruar përkohësisht.

Në vend të ngjarjes doli edhe inspektori i ATK-së. Rasti është cilësuar nga Policia si “tregti e ndaluar”.

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

Shtrenjtohen derivatet

Ministria e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë ka përcaktuar tavanin e çmimeve për derivate në 24 orët e ardhshme. Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e...

Balje për kalimin e mundshëm në Grupin Parlamentar të LDK-së: Nuk di çfarë vjen, por për bashkëpunim jam

Deputetja e Grupit Parlamentar 6+, Duda Balje, ka deklaruar se kohëve të fundit ka shumë mospajtime me Qeverinë e Kosovës, ku edhe bën pjesë...

Lajmet e Fundit