4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Dhuna në familje/ Policia mban ligjëratë me nxënësit e shkollës “Loyola-Gymnasium” në Prizren

Policia e Kosovës ka organizuar sot në shkollën “Loyola-Gymnasium” në Prizren, ligjëratën e titulluar “Dhuna në familje dhe dhuna ndaj fëmijëve”.

Hatixhe Hoxha, police e komunitetit nga Stacioni Policor Prizren – Veri, gjatë ligjëratës së saj i ka informuar nxënësit e kësaj shkolle lidhur me mënyrën e reagimit, kur vërejnë raste të dhunës në familje dhe ndihmën që Policia e Kosovës mund ta ofrojë në këto raste.

Mund të jetë një imazh i 3 persona dhe njerëz në këmbëMund të jetë një imazh i 8 persona dhe njerëz në këmbë

Më Shumë

Dani Alves kërkon lirimin me kusht: Nuk kam frikë nga asgjë

Dani Alves kërkon lirim me kusht dhe flet nga burgu duke thënë “Do të pranoj çfarëdo që të vijë… Nuk kam frikë nga asgjë” Alves,...

Lëndohet një punëtor në vendin e punës në Korishë të Prizrenit

Në fshatin Korish të Prizrenit, një person derisa po punonte, ka rënë nga lartësia. Viktima është dërguar në spital për trajtim mjekësor dhe në vend...

Lajmet e Fundit