-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Modriq: Ndaj Argjentinës do të jetë ndeshja e jetës

Ylli i Kroacisë, Luka Modriq ka dhënë një intervistë për kanalin spanjoll Rtve në prag të gjysmëfinales kundër Argjentinës.

“Është shumë bukur të jesh sërish në gjysmëfinale. Po ndodh diçka e jashtëzakonshme për kombëtaren tonë.  Asnjë nuk është favorit, por është diçka normale. Të gjithë shohin kombëtaret e mëdha. Duke qenë se jemi të vegjël, askush nuk mendon për ne, por nuk më intereson që të tjerët janë favorit dhe ne jo”, ka thënë Modriq.

 

 

“Mendojmë vetëm që të japim më të mirë, do të japim maksimumin, kjo është forca jon. Argjentina është një skuadër e madhe, por ne do të mundohemi që të luajmë ndeshjen më të mirë të turneut dhe të jetës sonë. Shpresoj që të jetë  e mjaftueshme për të shkuar në finale. Kam shumë dëshirë që të luajë, por nuk është e thjeshtë të luash ndaj një lojtari si Messi. Do të kemi probleme të mëdha për ta markuar, por jemi gati për të dhënë më të mirën”, ka deklaruar Modriq.

Më Shumë

Malisheva prezanton dy futbollistë të rinj

Duke e shfrytëzuar afatin kalimtar të janarit Malisheva ka afruar edhe dy futbollistë të tjerë. Për afrimet ka njoftuar vetë klubi nga qyteti me...

Treni del nga binarët, shpërthen një zjarr i madh në Ohio

Në shtetin amerikan të Ohios, pranë qytetit East Palestine, një tren mallrash ka dalë jashtë shinave të trenit. Një tren ka shkaktuar një zjarr të...

Lajmet e Fundit