18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Dy vdekje nga Covidi në Kosovë

 

Ministria e Shëndetësisë njofton për 2 vdekje si pasojë e Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë.

Gjatë kësaj kohe janë shënuar edhe 89 raste pozitive me këtë virus.

Bëhet e ditur për 302 të shëruar, teksa kemi 1 mijë e 685 raste aktive me Covid-19.

Njoftimi i plotë i MSh-së:

 

 

Më Shumë

Ish-kryetari i Malishevës Ragip Begaj dhe ish-ministri Bajram Hasani dënohen me nga dy vite e gjysmë burgim

Gjykata e Prishtinës e ka shpallur fajtor ish-kryetarin e Malishevës, Ragip Begajn, dhe e ka dënuar me burgim prej 2 vite e gjysmë. Begaj është...

Nesër fillon Beerfest Kosova – 12 deri me 15 korrik

Ketë të premte (nesër) me datë 12 korrik fillon Beerfest Kosova dhe do të zgjas deri me 15 korrik. Gjatë 4 netëve sa zgjatë...

Lajmet e Fundit