20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

E rëndë: Vdes në mënyrë tragjike futbollisti 21-vjeçar

Brazili në zi për ndarjen e parakohëshme nga jeta të Kaio Felipe Santos Silva, futbollist 21-vjeçar që ishte pjesë e Independiente Limeira, ekip i Serisë B të kampionatit paulistë.

Ishte vetë klubi që zotëronte kartonin e lojtarit që dha lajmin e trishtë në Facebook për ndarjen nga jeta të Kaio Felipe Santos Silva.

Mënyra sesi ka humbur jetën e bën edhe edhe më të tragjike vdekjen e tij.

Mbrojtësi i majtë po lunate me balonën kur kjo e fundit ngeci në telat e një shtylle të tensionit të lartë me futbollistin që në tentim për ta kapur e zuri korrenti dhe rryma elektrike rezultoi fatale për të.

Klubi i Independiente Limeiras i shprehu ngushëllimet familjes së futbollistit. Në sezonin që u ndërpre Kaio Felipe Santos Silva kishte luajtur 22 ndeshje duke realizuar dhe 6 gola.

Më Shumë

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet

Turqit sot po voton në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet...

Të shtëna me armë zjarri në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se të shtunën në tregun e gjelbër në Prizren ka pasur të shtëna me armë zjarri.   Siç thuhet në raportin...

Lajmet e Fundit