8.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Ekrem Kastrati i pari kryetar i ri komune që merr detyrën

Është bërë pranim dorëzimi i detyrës së Kryetarit të Komunës së Malishevës.

Kryetari i zgjedhur i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati e mori detyrën nga kryetari Ragip Begaj, përcjell Klankosova.tv.

Në ceremoninë e pranim dorëzimit të detyrës, Begaj tha se gjatë udhëheqjes së komunës ka punuar më shumë përkushtim.

Në anën tjetër, Kastrati u shpreh i lumtur që detyrës po e merr nga Begaj, duke premtuar kështu punë të palodhshme për komunën e Malishevës.

Më Shumë

Arrestohet një 36-vjeçar në Rahovec, iu gjetën dy pushkë, një mitraloz e 130 fishekë në shtëpi

Një 36-vjeçar është arrestuar në Rahovec, pasi gjatë një kontrolli në shtëpinë e tij në fshatin Drejnë i janë gjetur dy pushka me mitraloz...

U përkujtua 33 vjetori i masakrës së Malishevës

Sot, u bënë 33 vite nga ngjarja më e rëndë e vitit 1990 në Malishevë, ku ranë dëshmorë Ali Kryeziu dhe Hisni Mazreku, ndërsa...

Lajmet e Fundit