5.8 C
Prizren
E enjte, 25 Nëntor, 2021

Stephen fiton betejën e vëllezërve Curry, Lakers dramë përballë Pacers

Mbrëmja e së mërkurës në NBA ishte e mbushur plot me spektakël.

13 ndeshje u zhvilluan, vëllezër përballë njëri-tjetrit, fitore të mëdha, fitore të ngushta, ndeshje të zgjidhura në kohën shtesë, kishte pothuajse gjithçka që një natë basketbolli mund të ofrojë.

Golden State Warriors – Philadelphia 76ers:

Në një ndeshje ku përballë ishin vëllezërit Curry, me lehtësi fitoi skuadra e Stephen.

Golden State konfirmuan formën e mirë duke fituar përsëri.

Kjo ishte fitorja e 16-të për Warriors pas 18 takimesh.

Ndeshja e mbrëmshme u mbyll me rezultat 116-96, me Warriors që dominuan çdo çerek të takimit.

Stepehen Curry shënoi 25 pikë, dhe arriti double-double me dhjetë asiste.

Seth në anën tjetër shënoi 24 pikë. Dyshja ishin edhe lojtarët më të spikatur të takimit.

Warriors janë në vendin e parë në perëndim, derisa 76ers janë në vendin e dhjetë në lindje me dhjetë fitore dhe nëntë humbje.

Cleveland Cavaliers – Phoenix Suns:

Suns nuk e kishin edhe aq të lehtë përballë Cavaliers, duke arritur fitoren vetëm në periudhën e fundit.

Phoenix fituan me rezultat 115-120.

Devin Booker ishte basketbollisti më i dalluar i takimit, me plot 35 pikë të shënuara.

Suns janë skuadra e dytë më e dalluar, jo vetëm në perëndim, por në NBA.

Pas 18 ndeshjesh, nënkampionët kanë 15 fitore.

Cleveland ndodhen në vendin e 12-të në lindje, me nëntë fitore dhe dhjetë humbje.

Boston Celtics – Brooklyn Nets:

Brooklyn vazhdojnë të renditin fitoret.

E fundit në radhën e “viktimave” të tyre ishte Boston Celtics.

Nets fituan me rezultat 104-123, duke mos patur asnjë problem në asnjë moment të takimit.

Kevin Durant ishte basketbollisti më i dalluar, me 21 pikë, katër kërcime edhe tetë asistime.

Nets me ketë fitore ngjiten në vendin e parë në lindje, me 14 fitore pas 19 takimesh.

Boston mbetet në vendin e nëntë, me dhjetë fitore pas 19 ndeshjesh.

Milwaukee Bucks – Detroit Pistons:

Pas fillimit të dobët të sezonit, Brooklyn ka nisur ngjitjen me hapa të shpejtë drejt kreut.

Kampionët të mërkurën fituan me lehtësi përballë Detroit Pistons.

Rezultati përfundimtar i takimit ishte 114-93.

Giannis Antetokounmpo ishte basketbollisti më i dalluar i takimit, me 33 pikë, shtatë kërcime dhe pesë asistime.

Bucks me këtë fitore ngjiten në vendin e gjashtë në lindje, me 11 fitore pas 19 ndeshjesh.

Detroit Pistons janë në vendin e 14-të, me vetëm katër fitore pas 18 takimesh.

Indiana Pacers – Los Angeles Lakers:

Lakers detyrohet të zgjidhë edhe një ndeshje tjetër në kohë shtesë.

Pasi ndeshja e rregulltë mes Pacers dhe Lakers përfundoi 112-112, skuadrat iu drejtuan vazhdimeve.

Aty Lakers ishin më të mirë, duke shënuar 12 pikë, në krahasim me vetëm katër të Pacers.

Lebron James ishte larg më i dalluari në këtë takim. Ai shënoi 39 pikë, kishte pesë kërcime dhe gjashtë asistime.

Lakers ndodhen në vendin e nëntë, me rekord 10-10 pas 20 takimesh.

Pacers ndodhen në vendin e 13-të në lindje, me 12 humbje pas 20 ndeshjesh.

Ndeshjet tjera përfunduan me rezultat:

Orlando Magic 99-106 Charlotte Hornets

Houston Rockets 118-113 Chicago Bulls

Memphis Grizzlies 113-126 Toronto Raptors

Minnesota Timberwolves 113-101 Miami Heat

New Orleans Pelicans 127-102 Washington Wizards

Oklahoma City Thunder 104-110 Utah Jazz

San Antonio Spurs 106-124 Atlanta Hawks

Sacramento Kings 125-121 Portland Trail Blazers

/Albanianpost.com

Më Shumë

Ekrem Kastrati i pari kryetar i ri komune që merr detyrën

Është bërë pranim dorëzimi i detyrës së Kryetarit të Komunës së Malishevës. Kryetari i zgjedhur i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati e mori detyrën nga...

“E qëllova me kazmë, më pas ia kam lidhur duart”/ I dyshuari tregon si e vrau 8-vjeçarin

I dyshuari për vrasjen e 8-vjeçarit ka dhënë dëshminë e tij se si ka ndodhur rasti. Të hënën në mëngjes dyshohet se Klodian Çalamani e...

Kështu tallej live me Policinë e Kosovës 29-vjeçari që u arrestua për tentim-grabitjen e armatosur në Prizren

Leutrim Latifi, emër i njohur nga autoritetet e rendit për kryerje të grabitjeve të armatosura në vitet 2018-2019, ka përfunduar sërish në pranga të...

Kampionati portugez: Dyshime për evazion fiskal

Drejtësia portugeze njoftoi të hënën e 22 nëntorit se kishte kryer dhjetëra kërkime. Hetimi lidhet me dyshimet për evazion fiskal sa i takon transferimeve të...

Dënohen me 57 vjet burgim tre të dyshuar për vrasjen e 2016-ës në Suharekë

Gjykata Themelore në Prizren ka dënuar me 57 vjet burgim tre të dyshuarit për vrasjen e rëndë në vitin 2016, në Suharekë, raporton Gazeta...

Rusia thotë se ShBA-ja këtë muaj ka ushtruar sulm bërthamor kundër saj

Ministri i Mbrojtjes i Rusisë të martën i akuzoi aeroplanët bombardues amerikanë se kanë kryer një ushtrim për sulm bërthamor ndaj Rusisë nga dy...

Rrahman Jashari: Nuk ka kryeministër që nuk ia kam plas pak barkun

Kryetari i Sindikatës së Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Rrahman Jasharaj, i cili ka paralajmëruar greva e protesta nëse nuk implementohet Ligji i Pagave,...

Kim Kardashian më e lumtur se kurrë në lidhjen e re( FOTO)

Kim Kardashian dhe Pete Davidson shijuan një takim romantik në Giorgio Baldi të Santa Monicas. Si dy adoleshentë të dashuruar marrëzisht, çifti shihej mjaft i...

Si ndodhi tentim-grabitja në Prizren? Flet dëshmitari që pa ngjarjen

Një ngjarje si në filma ndodhi të hënën në Prizren, pasi tre të dyshuar, të armatosur, gjatë tentimit për ta grabitur një argjendari në...

Florian Marku frikësohet se gruaja do të lindë gjatë meçit

Florian Marku frikësohet se gruaja e tij do të lindë gjatë kohës kur ai të jetë duke boksuar me Jorick Luisetto në SSE Arena...

Hajdutët hyrën në një dyqan në Çikago dhe vodhën gjithçka që iu dilte përpara – pamjet tregojnë momentin dramatik

Një bandë prej 14 hajdutësh vodhën mallra me vlerë prej rreth 120 mijë dollarë në mes të ditës nga një dyqan Louis Vuitton në...

Qeverisja e Shaqir Totaj në Prizren: Nisma do t’i marrë tri drejtori

Partia Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate në Prizren e kanë ndarë ‘kulaçin’ e qeverisjes në këtë qytet. “Tri drejtori do t`i ketë Nisma në...

Rasti i tentim grabitjes në Prizren/ Kapet personi që ua shiti veturën grabitësve

Sot Policia e Kosovës ka arrestuar Leutrim Latifin dhe Ibrahim Çadrakun, dy të dyshuarit për tentim grabitjen në dhe plagosjen e dy pronarëve të...

Stephen fiton betejën e vëllezërve Curry, Lakers dramë përballë Pacers

Mbrëmja e së mërkurës në NBA ishte e mbushur plot me spektakël. 13 ndeshje u zhvilluan, vëllezër përballë njëri-tjetrit, fitore të mëdha, fitore të ngushta,...

Mediumi boshnjak sjell detajet: Përfaqësuesit e ‘Republika Srpska’ kundërshtuan marrëveshjen e Dejtonit, në vend të tyre nënshkroi një ministër i Serbisë

Përfaqësuesit politikë të ‘Republika Srpska’, Nikola Koljeviq, dhe veçanërisht Momçilo Krajishnik, nuk ishin “të lumtur” gjatë bisedimeve të Dejtonit 26 vjet më parë dhe...

Obama nominohet për çmim “Grammy”

Obama dhe ikona e muzikës pop, Taylor Swift, tashmë kanë një të përbashkët – ata janë të nominuar për të fituar nga një çmim...

Lajmet e Fundit