18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Eqa para shkarkimit

Eqrem KryeziuuKryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, Eqrem Kryeziu duket se i ka ditët e numëruara në këtë post. Pas humbjes në zgjedhjet e fundit të LDK-së në këtë qytet, shumë nëndegë të kësaj partie në këtë rajon po kërkojnë largimin e tij.

Një burim i Gazetës Blic, brenda kësaj dege ka thënë se po priten zgjedhjet nacionale, dhe menjëherë do të fillojnë procedurat për shkarkimin e Eqës, nëse ky i fundit nuk jep dorëheqje. “Tani kur jemi në prag të zgjedhjeve nacionale, nuk po na lejojnë nga “lart” që të bëjmë zhurmë për shkarkimin e z. Kryeziu, për faktin se mund të dëmtohet partia.

Mirëpo, menjëherë pas përfundimit të zgjedhjeve, do t’i fillojmë procedurat për shkarkimin e tij, nëse nuk jep dorëheqje”.

Ndërkohë, një zyrtar tjetër i LDK-së, ka bërë të ditur se Eqrem Kryeziu nuk e ka ndërmend të jap dorëheqje. Madje ai në një mbledhje të Kryesisë së Degës me ironi ka thënë se “nuk ka kujt t’ia lë partinë”.

Sipas burimeve tashmë një pjesë e madhe e anëtarësisë së kësaj dege, ka filluar të identifikojë kandidatin e mundshëm, i cili do ta pasojë Eqrem Kryeziun në krye të Degës së LDK-së në Prizren.

Më Shumë

Dënohet me burgim me kusht drejtori i shkollës në Suharekë që përjashtoi arsimtaren me shami

Liman Bytyçi, ish-drejtor i shkollës fillore të mesme të ulët “Flamuri i Arbërit” në Reshtan të Suharekës, është dënuar nga Gjykata Themelore në Prizren...

ZKA: Komuna e Rahovecit nuk përfundoi punët sipas afateve kohore në nëntë kontrata

Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur se Komuna e Rahovecit nuk i ka përfunduar sipas afateve kohore punët në nëntë kontrata publike. Në projektin “Trajtimi...

Lajmet e Fundit