33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Nxënësit e shkollave të Prizrenit, më thika në xhep

Thika5-22Policia në Prizren ka vazhduar edhe sot me aksionin për kontrollimin e nxënësve të shkollave. Drejtori i PK-së, Nexhmi Krasniqi tha se gjatë ditës së sotme janë kontrolluar autobusët që bartin nxënësit e shkollave të mesme në relacionin Vërmicë – Prizren dhe Zhupë- Prizren.

“Policia sot ka kontrolluar 46 autobusë, me 1093 nxënës, ku janë gjetur 6-të thika dhe disa mjete të forta, si boksa hekuri dhe shufra metalike”.
“Cak i policisë rajonale sot kanë qenë autobusët e linjave , Vërmicë – Prizren dhe Zhupë- Prizren”, transmeton TVP.

Krasniqi tha se nxënësve që u janë gjetur mjetet e forta i janë marrë të gjitha të dhënat personale. “Rasti i tyre do të shkojë në procedurë të rregullt”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizreni organizon festivalin më të madh të çiklizmit në Kosovë

Bike Fest Prizren, festivali më i madh i çiklizmit në Kosovë, do të mbahet këtë fundjavë nga data 21 deri më 23 qershor në...

Mamusha do të bëhet me Qendër Kulturore Rinore me vlerë 1.7 milion euro

Ministria e Kulturës, Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Komuna e Mamushës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për projektin “Ndërtimi i Qendrës Kulturore Rinore në Mamushë”. Projekti...

Lajmet e Fundit