18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Nxënësit e shkollave të Prizrenit, më thika në xhep

Thika5-22Policia në Prizren ka vazhduar edhe sot me aksionin për kontrollimin e nxënësve të shkollave. Drejtori i PK-së, Nexhmi Krasniqi tha se gjatë ditës së sotme janë kontrolluar autobusët që bartin nxënësit e shkollave të mesme në relacionin Vërmicë – Prizren dhe Zhupë- Prizren.

“Policia sot ka kontrolluar 46 autobusë, me 1093 nxënës, ku janë gjetur 6-të thika dhe disa mjete të forta, si boksa hekuri dhe shufra metalike”.
“Cak i policisë rajonale sot kanë qenë autobusët e linjave , Vërmicë – Prizren dhe Zhupë- Prizren”, transmeton TVP.

Krasniqi tha se nxënësve që u janë gjetur mjetet e forta i janë marrë të gjitha të dhënat personale. “Rasti i tyre do të shkojë në procedurë të rregullt”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Abdixhiku fton Baljen për bashkëpunim, deputetja mohon kalimin në Grupin Parlamentar të LDK-së

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka takuar kryetaren e Unionit Socialdemokrat (SDU), Duda Balje. Abdixhiku me Baljen ka diskutuar për zhvillimet dhe...

Meriton Korenica fiton çmimin ‘Ylli i javës’ në Albi Mall Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Albi Mall , vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës” pas çdo xhiroje...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit