0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

“Eurovision 2014” mbahet në Kopenhagë

Eurovision2014U bë i njohur vendi ku do të zhvillohet konkursi me mjaft popullaritet i muzikës evropiane “Eurovision” në vitin 2014.

Siç njoftoi Zyra e Unionit të Transmetuesve Evropianë (EBU), konkursi do të mbahet në Kopenhagë në sallën e koncerteve “B&W Hallerne”.

“Eurovizioni” do të zhvillohet në Kopenhagë tashmë për të tretën herë. Kryeqyteti danez ka pritur konkurruesit në vitin 1964 dhe 2001. Në vitin 2005 qyteti organizoi një shfaqje kushtuar 50-vjetorit të “Eurovision”.

Finalja e konkursit do të mbahet më 10 maj të vitit 2014, gjysmëfinalet do të zhvillohen më 6 dhe 8 maj. Slogani i “Eurovision” në Danimarkë tingëllon kështu: “Bashkohu me ne” (ang. “Join Us”).

Më Shumë

Rahovec: Arrestohet një i dyshuar për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm

Policia në Rahovec njofton se kanë kryer kontroll në tri lokacione mbi dyshimin për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm dhe se...

Raporti i “Transparency International”: Kosova ka përparuar në luftën ndaj korrupsionit, por s’e ka nën kontroll

Në raportin e organizatës ndërkombëtare “Transparency International” për vitin 2022, të publikuar të martën, Kosova renditet në vendin e 84-të me 41 pikë në...

Lajmet e Fundit