19.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Familja në dasmë, hajnat hyjnë në një shtëpi në Prizren dhe vjedhin stoli ari në vlerë prej 8 mijë euro

Hajnat kanë hyrë me forcë brenda një shtëpie në Prizren.

Në shtëpi  nuk ndodhej askush, pasi e gjithë familja kishin shkuar në një dasmë.

Rasti është denoncuar në polici nga pronari i shtëpisë, i cili ka deklaruar para hetuesve policorë se me t’u kthyer në shtëpi kishte vërejtur se dikush ka depërtuar brenda përmes dritares dhe kanë vjedhur 8 mijë euro stoli dhe 4 telefona mobilë.

 

 

Pas raportimit të rastit, njësitë policore iu janë përgjigjur rastit dhe është bërë ekzaminimi i vendit të ngjarjes, ndërkohë që me urdhër të Prokurorit është iniciuar rasti si “vjedhje e rëndë” dhe kanë nisur hetimet për kapjen e të dyshuarve.Gazeta Sinjali

Më Shumë

DJ-i që shkoi të bëjë muzikë në një shtëpi në Rahovec, vjedh një iPhone 7 – zbulohet nga pronari

Një rast i pazakontë i vjedhjes është raportuar të ketë ndodhur në fshatin Gexhë në komunën e Rahovecit, ku në një aheng familjar është...

Deri në 4 orë pritje në Merdare

Fluksi në disa pika kufitare po vijon edhe në mëngjesin e së dielës, kryesisht në dalje. Në pikëkalimin kufitar në Merdar pritjet në dalje janë...

Lajmet e Fundit