Ata janë parë disa herë të dashuruar së bashku në publik.

Dhe Robert De Niro dhe Tiffany Chen po shijonin diellin e verës në një udhëtim në plazh në Formentera, Spanjë të shtunën, shkruan DailyMail.

Aktori, 78 vjeç, ishte i veshur në mënyrë rastësore dhe të thjeshtë për daljen teksa kishte veshur një këmishë të bardhë polo me një palë pantallona të shkurtra jeshile.

Duke ecur zbathur teksa shëtiti përgjatë rërës, legjenda e Hollywoodit kishte vënë në kokë edhe një kapele të zezë, ndërsa kaloi një kohë cilësore me Tiffanyn.

Trajnerja e arteve marciale, Tiffany, zgjodhi gjithashtu një pamje të thjeshtë, e veshur me një këmishë të bardhë me një palë pantallona të shkurtra rozë deri tek gjuri.

Duke i lënë flokët e saj të lirshme poshtë shpatullave, ajo e kompletoi pamjen e saj për ditën me një kapele të gjelbër.

Dyshja shijuan një shëtitje përgjatë plazhit para se të shiheshin duke u ngjitur në pjesën e pasme të një varke.

Robert dhe Tiffany ende nuk e kanë konfirmuar nëse janë çift, por janë parë të dashuruar disa herë në publik.

Aktori i “Goodfellas” dhe Tiffany u panë për herë të parë duke shpërfaqur dashurinë e tyre në ditëlindjen e tij gjatë një shëtitjeje në jahtin prej 200 milionë dollarësh të mikut dhe partnerit të tij të biznesit, James Packer.

Dalja e Robertit vjen gjithashtu në mes të betejës së tij torturuese të divorcit me ish-gruan Grace. Ish-bashkëshortët janë përfshirë në një betejë divorci që nga dhjetori i vitit 2018.

Në prill, një gjykatës vendosi që ish-gruaja e tij, 66 vjeçe, duhet të marrë një milion dollarë në vit dhe se çifti do t’i ndajë të ardhurat pasi të shesë shtëpinë e tyre prej 20 milionë dollarësh.

Robert dhe Grace u martuan në vitin 1997, u ndanë në vitin 1999, më pas u rikthyen bashkë, ribënë betimet e tyre në vitin 2004 përpara se ai të dorëzonte kërkesën për divorc në vitin 2018.

Fillimisht dyshja u grindën për kujdestarinë e fëmijës së tyre nëntë vjeçar, por tani debatet janë për para dhe pronë.

Shpenzimi mesatar mujor ishte 215,000 dollarë në muaj për kartat e kreditit dhe 160,000 dollarë në para të gatshme. Avokatja e De Niros, Caroline Krauss, pretendon se tendosja financiare do të thotë se aktorit po i mbarojnë paratë.

Ajo tha se pandemia e coronavirusit çoi në një tharje të projekteve të punës për yllin e Hollywoodit.

Muaj më parë, De Niro fitoi pesë milionë dollarë për aktrimin në filmin hit të Martin Scorsese, “The Irishman”. Ai gjithashtu mori ‘dhjetëra miliona dollarë’ përmes një programi federal për lehtësimin e coronavirusit.

Hightower pretendon se De Niro ka pasuri në vlerë rreth 500 milionë dollarë, por avokatja e tij Caroline Krauss thotë se mënyra e jetesës ekstravagante e ish-gruas së tij po i bën gjërat edhe më keq. /Telegrafi/