27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Familjarët e deklarojnë të zhdukur, ajo që u thotë adoleshentja policëve do ju lërë pa fjalë

Largimi i adoleshentëve nga shtëpia është kthyer në problem në qytetin e Elbasanit. Një ditë më parë familjarët ju drejtuan policisë për ndihmë, pasi u ishte larguar nga shtëpia vajza e tyre 16 vjeçare.

Menjëherë pas marrjes së denoncimit policia u vu në kërkim të vajzës dhe e gjeti atë në mbrëmje. Por në kallëzimin e saj në polici, 16 vjeçarja ka treguar se është larguar me dëshirë nga shtëpia.

Njoftimi i policisë:

3.Në vijim të komunikatës për largimin nga banesa të shtetases 16 vjeçare, më datë 07.07.2018, rreth orës 21:30, u gjet dhe ju dorëzua familjarëve, e cila deklaron se është larguar me dëshirën e saj. Materialet i kaluan Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan.

Më Shumë

Elvis Rexhbeçaj i bashkohet Kombëtares së Kosovës

Futbollisti i njohur, Elvis Rexhbeçaj, ka nënshkruar sot për Kombëtaren e Kosovës në prani të përfaqësuesit të Federatës së Futbollit të Kosovës për Gjermani,...

Dogana zbulon barna ilegale në një barnatore në Prizren

Në një operacion të suksesshëm të Njësive të Doganës së Kosovës sot në regjionin e Prizrenit, është zbuluar një sasi e madhe e barnave...

Lajmet e Fundit