-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Filmi “Amel”, në “Films des Femes”

Film-AmelFilmi “Amel” i regjisores kosovare, More Raça do të jetë pjesë e edicionit të 36 të Festivali i Filmit “Films des Femes”. Ky Festivali i Filmit i dedikohet vetëm femrave regjisore, dhe që nis prej 14 deri më 23 mars. Prezantimi i filmit është mbështetur nga Komisioni Evropian.

Filmi ‘’Amel’’ bënë fjalë për aktoren Amel, e cila e provon fatin e një audicioni të filmit të një produksioni ndërkombëtarë. Ajo arrin të kualifikohet dhe të marr një rol në këtë film por më vonë i shfaqen pengesat në rrugëtimin e saj. Në film luajnë aktorët: Makfire Mifta Bekim Mulaj, Veton Osmani, Hazir Haziri, Shengyl Ismajli e Arvanit Krasniqi.

Prezantimi në festivalin e Parisit ka ardhur si rezultat i prezantimit në festivalin e Armenisë, ku filmi “Amel” pat marr pjesë gjatë vitit të kaluar dhe u pat shpërblyer me çmimin special të jurisë.

Më Shumë

Arrestohen dy të mitur, vodhën një televizor në një shkollë në Suharekë

Dy të mitur janë arrestuar sot në Suharekë nën dyshimin se kanë qenë të përfshirë në një rast vjedhje. Në njoftim thuhet se L.G 14-vjeçar...

Mbrojtësi tregon sekretin nga stërvitjet e Barcelonës: Nuk na lejohej ta preknim Messin

Jean Clear Todibo është aktualisht pjesë e Nice në Ligue 1 dhe po shkëlqen me këtë skuadër që aktualisht ka një nga mbrojtjet më...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit