14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Mehmeti: Salim Jenuzi nuk po mund t’i menaxhoi rrenat e fushatës

FatmirMehmeti-ldk-dragashKryetari i LDK-së në Dragash, Fatmir Mehmeti nuk habitet për mosformimin e qeverisë së re nga kryetari i PDK-së dhe Komunës, Salim Jenuzu. Sipas tij, Jenuzi është në kërkim të gjetjes së një “zyre” alternative.
“Pas procesit zgjedhor në komunën e Dragashit, Salim Jonuzi tashmë pothuaj vazhdimisht po kalon kohën në zyrat alternative sepse po i trokasin në derë ata që hëngrën rrenat e tij”

“ Po ia lypin hisen partitë e koalicionit “turli” e ai s`ka çfarë t`u japë”, shkruan Mehmeti në ‘Facebook’.

Kryetari Salim Jenuz nuk ka arritur të formojë ende qeverinë e re në Dragash. Edhe pse kanë kaluar më shumë se tre muaj,që kur kanë përfunduar zgjedhjet lokale, Jenuzi nuk ka mundur të zgjedh drejtorët e rinj të Ekzekutivit. Ai ende është duke punuar me drejtorët e mandatit të kaluar.

Burimet e PrizrenPress-it bëjnë të ditur se Jenuzi nuk është duke u marrë fare me formimin e qeverisë së re.

“Kryetari Jenuzi ka harruar krejt për të formuar qeverinë e re”, tregon me kusht anonimiteti një anëtar i PDK-së në Dragash.

Salim Jenuzi dhe PDK-ja në Dragash në zgjedhjet e fundit lokale, fituan edhe një mandat për të qeverisur komunën e Sharrit. Fitoren Jonuzi e siguroi për të tretën herë në balotazhin e 1 dhjetorit, përballë kandidatit të LDK-së,Fatmir Mehmeti.

“Ky farë Salimi si duket ka filluar të mendojë për ikjen nga përsheshi partiak dhe marrja nën ombrellë të një partie me më shumë deputetë pas partisë së tij”.

“Ai çon selame për një apetit të tij që do t`i rehatonte kryet (ashtu po i a ka ënda). Ai harron se ne si LDK kemi shpaluar programin për ta shpëtuar popullatën nga rrjepësit e lëkurës, por popullata shkoi pas viktimizuesit”.

“Ne tash jemi opozitë. Salimi duhej të kishte menduar ” t`i baj vendin para se ta vidhte sendin”.

“ Tash Zoti ia bëftë mirë aventurës së tij dhe apetiteve të tija ditëshkurtra”.
“Koha do të tregojë kush ishim ne dhe kush është ai. Ne nuk e legjitimojmë abuzuesin e pushtetit , le ta dinë të gjithë dhe i mbetemi besnik elektoratit tonë që me votën e dhënë e kërkoi ndryshimin”/PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Muzeu Arkeologjik në Prizren mund të eksplorohet me realitetin virtual në 3D

Thesari i Muzeut Arkeologjik të rajonit të Prizrenit, tani e tutje, mund të eksplorohet nga vizitorët edhe në mënyrë virtuale. https://prizrenpress.com/adi-plast-ne-prizren-nje-emer-i-njohur-ne-tregun-e-kosoves-dhe-nderkombetar-per-vendosjen-e-dyerve-dhe-dritareve/ EC Ma Ndryshe në bashkëpunim...

Davies arrin marrëveshjen personale me Reali

Gazetari i njohur gjerman i merkatos, Florian Plettenberg, ka njoftuar se Real Madrid po punon për një tjetër transferim të madh. Pas marrëveshjes për Kylian...

Lajmet e Fundit