5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Flasin nga Vetëvendosje në Prizren: Tregojnë nëse kanë gjetur kandidatin për kryetar komune

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, ende nuk ka zyrtarizuar ndonjë kandidat në garën për të parin e kësaj komune, shkruan GazetaBlic.

Kështu ka bërë të ditur për GazetaBlic, kryetari i degës së Vetëvendosjes në Prizren, Artan Abrashi.Abrashi ka theksuar se ditëve në vijim do të mblidhet kryesia dhe do të vendoset për kandidatin.

“Nuk kemi vendosur akoma. Këto ditë duhet të mblidhet kryesia dhe të vendoset kandidati. Po besoj brenda një periudhe të shkurtë do të vendosim. Kështuqë kur të vij koha do të kemi të qartë kush është kandidati”, thotë Abrashi.

Më Shumë

Operacion i gjerë, arrestohen disa qytetarë e një polic për fajde, detyrim dhe bixhoz

  Policia dhe Inspektorati Policor i Kosovës me autorizim të Prokurorisë Themelore dhe Gjykatës Themelore në Prizren kanë realizuar operacionin e koduar “TOTO” në disa...

13 të arrestuar, mijëra euro të sekuestruara, Prokuroria e Prizrenit jep detaje për aksionin “TOTO”

Gjatë ditës së djeshme është zhvilluar një aksion i madh policor, i urdhëruar nga prokuroria e Prizrenit, ku në pranga u vunë 13 persona, u sekuestruan...

Lajmet e Fundit