-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Garë e ngushtë në Dragash, a do të ketë përmbysje të rezultatit pas numërimit të votave me kusht dhe diasporës

Qytetarët e 21 komunave dje u janë drejtuar kutive të votimit për herë të dytë, ku tashmë kanë përcaktuar se kush do të udhëheq me komunën e tyre për katër vitet e ardhshme.

Nga rezultatet e deritanishme preliminare të publikuara nga KQZ, shihet se në komunën e Dargashit është një garë e ngushtë.

Rezultati aktual i kësaj komune mund të ndryshoj pas numërimit të votave të diasporës dhe atyre me kusht.

Aktualisht në komunën e Dragashit është duke prirë Shaban Shabani i PDK-së me 5,648 vota apo 50.21% duke lënë pas vetes kandidatin e LDK-së, Bexhet Xheladini me 5,601 vota apo 49.79%. Diferenca mes tyre është vetëm 47 vota.

Më Shumë

Mjekja Narqize Arenliu-Hoxhaj emërohet si u.d. e drejtoreshës në SHSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka konfirmuar dorëheqjen e ud.drejtoreshës së deritanishme të këitj institucioni Pranvera Zejnullahu-Racit. Nga SHSKUK kanë bërë të...

Erdogan njofton se zgjedhjet do të mbahen më 14 maj

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpallur 14 majin si datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare dhe presidenciale në vend, duke konfirmuar se...

Lajmet e Fundit