3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Gripi i derrave, konfirmohen tetë raste në Kosovë

SpitaliFieritNë Qendrën infektive spitalore në Prishtinë, janë shënuar tetë raste, të prekur nga virusi i gripit të derrave AH1N1.

Tre nga këta raste ende janë të shtruar në spital, derisa pesë nga ta janë mjekuar dhe janë liruar, raporton 77news.

Ky virus ditë më parë ishte përhapur në Shqipëri e Maqedoni, ku janë shënuar dhjetëra raste të prekur nga ky virus.

Më Shumë

Vdes ish-kryetari i Rahovecit

Ka vdekur ish kryetari i komunës së Rahovecit, Qazim Qeska. Këtë e ka bërë të ditur kryetari aktual i Rahovecit, Smajl Latifi. Ai ka thënë...

Përkujtohet në 91 vjetorin e vdekjes, poeti e atdhetari Hilë Mosi

Muzeu Historik Kombëtar përkujtoi sot në 91-vjetorin e ndarjes nga jeta, poetin, shkrimtarin, gazetarin, përkthyesin e atdhetarin Hilë Mosi (1885-1933). Hilë Mosi lindi në Shkodër,...

Lajmet e Fundit