-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Hajrulla Çeku priti në takim shefen e zyrës së UNICEF-it në Kosovë, Nona Zicherman

Ministri për Kulturë, Rini dhe Sport, Hajrulla Çeku, e ka pritur sot në takim shefen e zyrës së UNICEF-it në Kosovë, Nona Zicherman.

 

Në Ditën Ndërkombëtare të Vullnetarizmit, para se të vazhdonin në aktivitetin e përbashkët për vullnetarët, diskutuan për punët aktuale që po bëhen në MKRS, me theks të veçantë gjithë përfshirjen e të rinjve në aktivitete të vullnetarizmit dhe fuqizimin e rinisë, transmeton Klan Kosova.

“U fol edhe për implementimin dhe ndikimin e Strategjisë për Rininë, që është në përfundim e sipër, për Koncept-Dokumentin për Rininë, gjithashtu për bashkëpunimet e mëtutjeshme mes MKRS dhe UNICEF”.

Më Shumë

Acari kaplon Kosovën, moti për 5 ditët e ardhshme

Moti i thatë dhe acartë, me më shumë intervale me diell gjatë javës në vijim. Nuk parashihen kushte për të reshura, eventualisht ndonjë rrebesh të...

Punëtori shqiptar në Kanada merr shpërblim 300 mijë dollarë, pasi u godit me grusht në testikul në vendin e punës

Një punëtor shqiptar në Kanada, Rr.O., është shpërblyer me 300 mijë dollarë nga Gjykata e Lartë e Drejtësisë e Ontarios, për abuzimin që ka...

Lajmet e Fundit