13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Hap fushën sportive të mbyllur në Suharekë – iniciohet rast ndaj të dyshuarit

Një personi i cili dyshohet se ka hapur fushën sportive të mbyllur në Suharekë, i është inicuar rasti në Polici, raporton PrizrenPress.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë, të hënën rreth orës 21:20 është inicuar rasti për mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë ndaj të dyshuarit mashkull pasi që i njëjti kishte hapur fushën sportive të mbyllur. Nuk raportohet për të arrestuar, me vendim të prokurorit rasti në procedurë të rregullt.

Edhe një rast tjetër i tillë ka ndodhur në këtë qytet, ku është inicuar rast ndaj një të dyshuari pasi ka hapur lokalin e tij.

“Nuk raportohet për të arrestuar, me vendim të prokurorit rasti në procedurë të rregullt”, thuhet në raport./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Totaj: E ardhmja e Prizrenit është agjenda e gjelbër

“Mbrojtja e mjedisit është jetike për planetin dhe shëndetin tonë”. Kështu ka thënë kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj me rastin e Ditës Botërore të Mjedisit. Totaj...

Dafina dhe Ya Nina puthen në buzë

Dafina Zeqiri dhe Ya Nina po e shijojnë suksesin e duetit të parë bashkë, Nasty x See me. Bukuroshet shqiptare e lansuan projektin të bashkangjitur...

Lajmet e Fundit